Rodzinna wycieczka do ZOO w Chorzowie

Chorzów 19.06.2022

19 czerwca b.r. odbyła się wycieczka dla uczestników szkółki niedzielnej do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. W wyjeździe uczestniczyli również rodzice większości małych dzieci –  tworzyliśmy więc dużą grupę 153 osób i jechaliśmy 3 autokarami. Oprócz rodzin ze Skoczowa, w wycieczce wzięła udział „spora” grupa z Pierśćca  oraz przedstawiciele szkółki niedzielnej w Dębowcu. Zanim jednak wyruszyliśmy, uczestniczyliśmy w nabożeństwie na zakończenie roku szkolnego, podczas którego uczyliśmy się m.in. pieśni o zwierzętach i słuchaliśmy rozważania n.t. zwierząt pojawiających się w Biblii.

Również w autobusach śpiewaliśmy „szkółkowe” pieśni przy akompaniamencie gitary księdza Proboszcza, co można zobaczyć na załączonym filmiku.

Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy zwiedzanie ZOO, chcieliśmy bowiem zobaczyć jak najwięcej zwierząt. Niektóre z nich schowały się w cieniu i „ucinały sobie drzemkę”, więc trzeba było uważnie się wpatrywać  w wybieg lub klatkę. Jednak niektóre zwierzęta mogliśmy obejrzeć w całej okazałości, co wzbudzało zwłaszcza u najmłodszych uczestników wielką ekscytację.

Była piękna słoneczna pogoda, więc piknik na trawie i lody stanowiły dodatkowe atrakcje tej wycieczki.

Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za to piękne dzieło stworzenia. Dziękujemy, że miał nas w swojej opiece podczas tego pełnego wrażeń wyjazdu.

Tekst: Agnieszka Borski
Zdjęcia: Rodzice (imiona i nazwiska w Galerii)

« 1 z 2 »