Ks. Oskar Wild nowym wikariuszem PEA w Skoczowie

Warszawa 23.06.2022

Zgodnie z uchwałą podjętą w dniu 23 czerwca 2022 roku, Konsystorz Kościoła Ewangelicko Augsburskiego w RP z dniem 1 września 2022 roku powołał ks. Oskara Wilda na stanowisko wikariusza naszej Parafii.

Ks. Oskar Wild o sobie i swoich najbliższych:

Nazywam się Oskar Wild i pochodzę ze Słupską. Studiowałem teologię ewangelicką na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz na Uniwersytecie w Lipsku (Niemcy)., byłem stypendystą Gustav Adolf Werk oraz Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego. Studia zakończyłem w czerwcu 2012 r. obroną pracy magisterskiej pt. Księża w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1994-2012 – analiza teologiczno-biograficzna. Następnie rozpocząłem praktyki kandydackie w Olsztynie i Katowicach. Po ordynacji odbywałem wikariaty w Ustroniu oraz Wiśle. Od kilku lat jestem członkiem zespołu redaktorów profilu Kościoła i Diecezji Cieszyńskiej na Facebooku oraz jednym z administratorów strony internetowej Diecezji Cieszyńskiej. Ponadto koordynuje diecezjalną akcję charytatywną Kromka chleba dla bliźniego oraz jestem współorganizatorem akcji Odpowiedzialni za stworzenie.

Moja żona Ewelina pochodzi z Wisły-Jawornika i jest dla mnie wielkim wsparciem oraz pomocą, nie tylko w codziennym życiu, ale także w mojej służbie. Ewelina jest psychologiem i od kilku lat pracuje w przedszkolu w Ustroniu. Dodatkowo prowadzi warsztaty dla rodziców oraz terapię indywidualną. Obecnie realizuje trzyletnie stypendium Ewangelickiego Luterańskiego Kościoła w Ameryce (ELCA), dzięki czemu może w dalszym ciągu kształcić się jako terapeuta. W związku z otrzymanym stypendium rozpoczęła współpracę z Centrum Mediacji i Poradnictwa prowadzonego przez nasz Kościół.

Mamy dwóch wspaniałych synów: Filipa (osiem lat) oraz Kubę (sześć lat). Lubimy wspólnie aktywnie spędzać czas m.in. wędrować po górach, spacerować i jeździć na rowerach.