Spotkanie autorskie z pastorową Lidią Czyż

Skoczów 13.07.2022

Na podwórku plebanii
Przed ciekawskich wzrokiem
Ukryte w cieniu drzewa pięknego
Rozsiadły się cichutko krzesła i stoliki
Zasłuchane w śpiew ptaków
czekały cierpliwie na Tych,
którzy przybędą tutaj
prowadzeni serca potrzebą
By lepiej poznać cuda Boga Jedynego…

W takiej wspaniałej atmosferze odbyło się spotkanie z pisarką – pastorową Lidią Czyż (żona ks. Leszka Czyża – proboszcza PEA w Wiśle Malince). Na spotkaniu Autorka przedstawiła swoją nową książkę „Popiół czy diament”. I tak, jak sama o niej mówiła, że choć jest ciężka (gdyż ludzkie życie bywa ciężkie) i poruszająca bardzo istotne tematy, które nie mogą być zamiatane pod dywan, to jednak niesie ważne przesłanie: pomimo tego, jak ciężkie byłoby nasze życie, to Bóg nigdy się od nas nie odwróci i nigdy nas nie zostawi. Wystarczy tylko zwrócić się do Niego i Mu zaufać.

Spotkanie prowadziła Pani  Halina Gattner, która jak zawsze profesjonalnie i z sercem rozmawiała z Autorką o książce, o problemach w niej poruszonych oraz o kulisach jej powstania. Spotkanie zakończył modlitwą ks. Andrzej Czyż – emerytowany proboszcz skoczowskiej Parafii i zarazem ojciec Autorki.

W imieniu wszystkich tych którzy  uczestniczyli w spotkaniu chciałbym podziękować proboszczowi parafii ks. dr. Alfredowi Borskiemu i jego małżonce Agnieszce oraz wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie tego spotkania.

Tekst: Mariusz Jancarczyk
Zdjęcia: Agnieszka i Alfred Borski oraz Jerzy Sikora