W Skoczowie “ruszył” Wakacyjny Klub Seniora

Skoczów 7.07.2022

W czwartek 7 lipca 2022 roku odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Wakacyjnego Klubu Seniora. Zebranych powitał Słowem Bożym ks. Krzysztof Śledziński, a następnie proboszcz parafii ks. dr Alfred Borski zmówił modlitwę. W dalszej części ks. Śledziński przedstawił harmonogram wakacyjnych spotkań i wyjazdów seniorów w ramach WKS-u.

Pierwszym gościem WKS-u był pan Gustaw Chraścina, który wygłosił referat dotyczący biblijnego Izraela. W referacie zwrócił uwagę na znaczenie Bożego błogosławieństwa w historii narodu wybranego. Po krótkiej przerwie uczestnicy spotkania wraz z panem Gustawem udali się w fotograficzną podróż do Ziemi Świętej. Dla jednych był to czas wspomnień, z wycieczek, które już kiedyś odbyli do Izraela, zaś dla innych podróż, która pozwoliła zobaczyć najważniejsze miejsca związane z religią chrześcijan i żydów.

W czasie spotkania uczestnicy mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez panie Beatę Pilch, Jolantę Caputa i Sylwię Dziekan, którym dziękujemy za okazaną pomoc w organizacji spotkania.

Wakacyjny Klub Seniora jest realizowany, jako zadanie dofinansowane ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursu dotacyjnego na rok 2022.

Tekst i zdjęcie: ks. Krzysztof Śledziński