Rodzinny Poniedziałek Wielkanocny w Skoczowie

Skoczów 18.04.2022

W Poniedziałek Wielkanocny w skoczowskim kościele odbyło się nabożeństwo rodzinne, które – wzorem lat przed pandemią – zgromadziło dosyć sporo uczestników, w tym bardzo dużo dzieci.

O oprawę muzyczną nabożeństwa (pieśni i liturgia) zadbał zespół młodzieży w składzie: Dawid Barański – piano, Klaudia Barańska – cajon, Jakub Barański – gitara, Wioletta Białoń – flet poprzeczny, oraz śpiew: Gabriela Kohut, Anita i Dawid Podżorscy i Jakub Stebel.

W czasie nabożeństwa wystąpił Chórek Dziecięcy “Nadzieja” pod dyr. Doroty Podżorskiej oraz jego sekcja “Dzwoneczków”. Oprócz tego swój program zaprezentowały również dzieci z obu grup szkółki niedzielnej.

Grupa młodsza, pod kierunkiem Lucyny Raszki, Agnieszki Borski i Anastazji Krehut (piano), zaśpiewała dwie pieśni i wyrecytowała kilka wielkanocnych wierszy.

Zaś grupa starsza, pod kierunkiem Anny Jaroszewskiej, przygotowała scenkę o wierze, nadziei i miłości, nawiązującą do obecnej sytuacji na Ukrainie.

Kazanie dostosowane do uczestników zaprezentował ks. Alfred Borski, który w plastyczny sposób (za pomocą kartki i nożyczek) pokazał, co takiego wydarzyło się na krzyżu Golgoty i jaki to miało związek ze Zmartwychwstaniem Pana Jezusa.

Przy wyjściu z kościoła każdy mały uczestnik nabożeństwa otrzymał książeczkę oraz czekoladowe jajeczko. Co poniektórzy w czasie pożegnania zostali polani wodą przez Proboszcza – bo przecież Poniedziałek Wielkanocy nazywany jest również “lanym poniedziałkiem” (śmigus-dyngus).

Tekst: ks. Alfred Borski
Zdjęcia: Jan Chwastek