Pasyjne Spotkanie dla Seniorów w Skoczowie

Skoczów 10.04.2022

Covid-19, maseczki, kwarantanna, nazwy szczepionek na koronawirusowa i tym podobne określenia związane z pandemią 2020-2022, jeszcze przez długi czas będą przypominały nam o wielu różnych ograniczeniach tego okresu. Najbardziej odczuwalne były te w sferze towarzyskiej, bo utrudniały albo uniemożliwiały spotykanie się ludzi – również w przestrzeni parafialnej. Tutaj najbardziej dotknięci zostali seniorzy, czyli dosyć spora grupa osób, która najbardziej narażona była na zakażenie się oraz na jego skutki.

Być może takie istniejące jeszcze w podświadomości przeświadczenie, że zagrożenie jeszcze tak naprawdę nie minęło, sprawiło, że w nabożeństwie ze spowiedzią i Komunią Świętą dla naszych seniorów uczestniczyło dosyć sporo osób, z których spora część nie skorzystała z poczęstunku w sali parafialnej. Nabożeństwo prowadził ks. prob. Alfred Borski, zaś o oprawę muzyczną zadbał Chór “Gloria” pod dyr. Bolesława Nogi, którego męska i mieszana “sekcja” wystąpiły dla naszych zacnych Seniorów.

W sali chórowej na wszystkich chętnych czekały przepyszne kanapki, kołacze oraz kawa/herbata – do wyboru. Za dary i spotkanie w modlitwie Panu Bogu podziękował ks. Andrzej Czyż. Oprócz śpiewanych pieśni przy akompaniamencie p. pastorowej Anieli Czyż, największą atrakcją był występ dzieci z młodszej grupy szkółki niedzielnej, które w śpiewie prowadziły p. Anastazja Krehut (pianino) i p. pastorowa Agnieszka Borski.

Pod koniec spotkania ks. Proboszcz przekazał pozdrowienia świąteczne, a kurator Ryszard Macura podziękował paniom: pastorowej Helenie Podżorskiej, Ewie Motyka, Annie Czudek i Iwonie (Basi) Czudek za przygotowanie spotkania od strony kulinarnej.

Tekst: ks. Alfred Borski
Zdjęcia: Jan Chwastek