Biblioteka: Wykłady Ilony Hajewskiej

Drodzy Parafianie, jak pewnie wiecie, w zbiorach naszej biblioteki oprócz książek i czasopism znajdują się także płyty CD. Chcemy Was zachęcić do wysłuchania bardzo ciekawych i niezwykle pasjonujących wykładów Ilony Hajewskiej. Są to nagrania ze Spotkań dla Kobiet w Skoczowie, seminaria z TE w Dzięgielowie a także z Konferencji dla Kobiet w Wiśle. Wszystkie z nich oparte są na Słowie Bożym, głębokich przemyśleniach, obserwacjach i wieloletnich doświadczeniach życiowych autorki. Dzięki nim możecie znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących Was pytań. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oto przykładowa tematyka płyt:

„Modlitwa” Czy masz wrażenie, że w twoim życiu jest coś „nie tak”? Coś się nie układa? Coś Ci nie wychodzi? Martwisz się? Jeżeli „tak”, to powinnaś (-eś) przyjrzeć się swoim modlitwom. Zapytać Boga, czy wszystko jest w porządku w Twoich z Nim relacjach. Czy potrafimy się modlić? Dlaczego uczniowie zwrócili się z prośbą do Jezusa: „Panie, naucz nas się modlić”?

„Przyjaźń” Często chcemy mieć przyjaciół i często staramy się o przyjaźń. Są to więzi, które sprawiają, że jest nam w życiu łatwiej. Czym jest prawdziwa przyjaźń? Czym powinna być? A czym nie jest? Istnieją setki odmian tego uczucia. Czym się różni przyjaźń prawdziwa, którą dał nam w ludziach Bóg, od jej imitacji?

„Marzenia” Czy Bóg jest Bogiem marzeń? Czy to, co posiadamy w Chrystusie, jest na tyle wystarczające, żeby nie marzyć? Czy to, co posiadamy i otrzymujemy od Boga każdego dnia, w Jego pokoju, w Jego miłości, jest wystarczające? Czy mamy prawo do marzeń? Czy przynosimy je Bogu w modlitwach? Czy Bóg odpowiada na nasze modlitwy?

„Małżeństwo” Bóg mówi o małżeństwie od pierwszych stron Biblii. Tłumaczy rolę męża i żony na przykładzie Adama i Ewy. Jaka jest sytuacja przed Bogiem relacji przedmałżeńskich? Czym w oczach Boga są układy partnerskie? Co to znaczy, że żony mają być uległe swoim mężom? W jaki sposób małżonkowie mają się traktować?

Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych do wysłuchania najnowszych wykładów Ilony Hajewskiej online na stronie internetowej parafii w zakładce MEDIA | KOŁO PAŃ ONLINE (8 różnych tematów).

Tekst: Urszula Barańska