Konfirmacja 2020

Skoczów, 6.09.2020

6 września wspólnie przeżywaliśmy uroczystość Konfirmacji, która wyjątkowo, zamiast wiosną, odbyła się we wrześniu – ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa. W tym roku konfirmowano 46 młodych ludzi (22 dziewczyn i 24 chłopców).

Przed nabożeństwem konfirmanci wraz z ks. proboszczem dr Alfredem Borskim, ks. Bogdanem Wawrzeczko, ks. Piotrem Ucińskim oraz ks. Andrzejem Czyżem i Radą Parafialną spotkali się na wspólnej modlitwie, a następnie przeszli do pięknie przyozdobionego kościoła.
Kazanie do tekstu Mt 22,35-40 wygłosił ks. Alfred Borski. Po kazaniu rozpoczęła się uroczystość Konfirmacji. Konfirmanci podziękowali rodzicom, wszystkim uczącym katechetom i księżom za wychowanie i przygotowanie do uroczystości, a przede wszystkim Panu Bogu za to, że ich prowadził i strzegł przez wszystkie lata aż do dnia konfirmacji. Każdy z nich otrzymał w prezencie od Parafii świadectwo, ze specjalnie wybranym wersetem biblijnym, a następnie duchowni udzielili wszystkim Konfirmantom błogosławieństwa. Prezentem był także śpiewnik kościelny z dedykacją i piękna czerwona róża od młodzieży.

46 młodych ludzi, podczas świątecznego nabożeństwa, złożyło ślubowanie wierności Bogu oraz Kościołowi w akcie Konfirmacji. Do młodzieży przemówił kurator Pan Ryszard Macura. W tym dniu również młodzi ewangelicy, zgodnie z tradycją, przystąpili po raz pierwszy do Sakramentu Komunii Świętej. Uroczysty charakter nabożeństwa podkreśliła oprawa muzyczna, która została przygotowana przez zespół Dla Niego pod dyrekcją Doroty Podżorskiej. Po uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia w kościele – patrz: ostatnia strona.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za każdego młodego człowieka, który w tym dniu przyrzekał wierność Panu Bogu i Kościołowi. Konfirmantom życzymy Bożego błogosławieństwa i wytrwałości w złożonej przysiędze.

Tekst: Joanna Kusy, zdjęcia: Ogrodzka Studio Art

« 1 z 2 »