Pamiątka poświęcenia Kościoła Zbawiciela w Dębowcu

Dębowiec 14.07.2019

W niedzielę 14 lipca odbyła się pamiątka założenia i poświęcenia kościoła Zbawiciela w Dębowcu.

W sobotę miało miejsce filiałowe pieczenie kołaczy w piekarni w Kończycach Wielkich, gdzie kilkunastuosobowa grupa od wczesnych godzin rannych pracowała w piekarni. Z wielkim zapałem przystąpiono do pracy, abyśmy następnego dnia mogli skosztować pysznych wypieków. Kołacze sprzedawane były w czasie wspólnego spotkania. Również w sobotę po południu rozłożono namioty oraz rozstawiono ławki i stoły wokół kościoła i domu zborowego.

W czasie niedzielnego nabożeństwa, które rozpoczął witając wszystkich zebranych ks. proboszcz Alfred Borski Słowem Bożym służył proboszcz parafii w  Orzeszu i Czerwionce ks. radca Henryk Reske. Podstawą rozważania były słowa z Ewangelii św. Łukasza (6,36-38). Uroczystość uświetnił pieśniami zespół „Dla Niego” pod dyrekcją Doroty Podżorskiej oraz duet sióstr Emilki i Martyny – córek ks. Reske. W czasie nabożeństwa dzieci uczestniczyły w szkółce niedzielnej, podczas której poznawały kolejną część historii biblijnej. Po nabożeństwie tradycyjnie filiał zaprosił wszystkich na piknik parafialny.

Wszystkim uczestnikom uroczystości oraz tym, którzy służyli pomocą w przygotowaniu jak i sponsorowi p. Karolowi Chwastkowi, serdeczne Bóg zapłać.

Tekst: Roman Kłoda