Tydzień Dobrej Nowiny w Skoczowie

Skoczów 15-19.07.2019

W tym roku Tydzień Dobrej Nowiny w Skoczowie odbywał się od 15 do 19 lipca 2019. Było to 5 bardzo intensywnych dni, w trakcie których dzieci z naszej parafii i nie tylko, mogły spędzić wspólnie 4 godziny słuchając historii biblijnych, uczestnicząc w grach i zabawach sportowych, śpiewając na chwałę Panu Bogu, słuchając historii misyjnych, tworząc ciekawe prace plastyczne czy uczestnicząc w przedstawieniu teatralnym. W tym roku zastanawialiśmy się nad tym, jak niesamowicie Pan Bóg nas stworzył oraz nad tym, co może powodować, że nasze nogi, oczy, usta, ręce czy uszy nie zawsze chwalą Boga, a przede wszystkim nad tym, co możemy zrobić, jak pilnować nasze ciało, by poprzez nasze ręce, usta i inne części naszego ciała okazywać Jemu wdzięczność i przynosić Mu chwałę. Nasze brzuszki codziennie zapełniane były pysznymi kanapkami, owockami i… pizzą, a nawet lodami. Nie zabrakło także ciekawych gości, współzawodnictwa, dnia wodnego i wielu innych atrakcji.

W zajęciach dla grupy młodszej codziennie brało udział około 40 dzieci, w grupie starszej ponad 70, salka młodzieżowa ledwo mieściła wszystkich uczestników. Ale daliśmy radę! W całe przedsięwzięcie zaangażowanych było ponad 40 młodszych i nieco starszych wolontariuszy. Bez nich nic by się nie udało a dzieciaki, nie spędziłyby tak pożytecznie tego wakacyjnego czasu.

Na koniec Tygodnia Dobrej Nowiny, w sobotę, zdecydowana większość uczestników udała się jeszcze na wspólną wycieczkę do miejsca o nazwie Naukotechnika, Mikro Centrum Nauki w Świnnej. Oj, co tam się działo… nawet byliśmy przez chwilę w niebie!!!

Dziękujemy Panu Bogu za opiekę w trakcie tygodnia, słoneczną, ciepłą pogodę, młodzieży, że się tak bardzo zaangażowała, że dzięki niej młodsi mogli wykazać się sportowo, wokalnie i czuć się bezpiecznie.

Czas tygodnia i wycieczka mogły również odbyć się dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta i osób, które napisały i nadzorowały realizację projektu w naszej parafii.

Małgorzata Pszczółka