O pszczołach, ulach i miodzie w czasie Wakacyjnego Klubu Seniora

Skoczów 21.07.2022

21 lipca 2022 roku odbyło się trzecie spotkanie Wakacyjnego Klubu Seniora. Tym razem gościem Klubu był pan Rajmund Raszyk, który na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego. Przybył on jednak do nas nie po to, aby mówić o kształtowaniu tężyzny fizycznej, ale aby przekazać ciekawe informacje dotyczące pszczelarstwa i produkcji wyrobów pszczelich.

Pszczelarstwo od jakiegoś czasu stało się wielką pasją pana Rajmunda. Nasz gość pokazał ul, z którego elementami mogli zapoznać się również uczestnicy spotkania. Pan Rajmund opowiedział także wiele ciekawych historii dotyczących życia pszczół oraz umożliwił uczestnikom spotkania dostrzeżenie orgomnego znaczenia pszczół dla człowieka. Prelegent opowiedział również o poszczególnych produktach pszczelich, ze szczególnym uwzględnieniem poszczególnych rodzajów miodów. Na koniec spotkania każdy z jego uczestników mógł wykonać dla siebie świecę z prawdziwego pszczelego wosku.

Spotkanie poprowadził ks. Krzysztof Śledziński, a w jego przygotowanie zaangażowane były również panie: Beata Pilch i Sylwia Dziekan. Wakacyjny Klub Seniora może działać dzięki dotacji Gminy Skoczów.

Tekst i zdjęcia: ks. Krzysztof Śledziński