Druga część egzaminu tegorocznych Konfirmantów

Skoczów, 2.09.2020

Druga część egzaminu konfirmacyjnego odbyła się drugiego września, a przystąpiły do niej 24 osoby (10 dziewcząt i 14 chłopców). Zakres pytań (podobnie jak w pierwszej grupie) obejmował materiał, który przerabiany był w okresie nauki, która odbywała się w czasie zajęć prowadzonych do końca lutego w sali parafialnej, a później przez internet.

Egzamin konfirmacyjny nie jest czymś w rodzaju matury, której zdanie pozwala na rozpoczęcie studiów. Oznacza to, że nie tyle chodzi o to, aby opanować określony materiał, ale aby nauczyć się go stosować w codziennym życiu. Bo konfirmacja jest albo powinna być początkiem drogi życiowej, na której poważnie zaczyna się traktować Słowo Boże i ma się to przeświadczenie, że życie bez Boga tak na prawdę nie tylko nie popłaca, ale i nie ma większego sensu. Choć u niektórych ten początek następuje nieraz wcześniej.

Egzamin dla drugiej grupy (i pozostała część nabożeństwa) był nagrywany i jest dostępny w serwisie YouTube: Egzamin konfirmacyjny 2020 w Skoczowie – 2 grupa

Egzamin dla pierwszej grupy odbył się → pierwszego września.

Tekst: ks. Alfred Borski
Zdjęcia: Jan Chwastek