Złota i Diamentowa Konfirmacja w Skoczowie

Skoczów 19.05.2019

W 1969 roku zostało konfirmowanych 84 młodych ludzi (40 dziewczyn i 44 chłopców). Jak robi się to za każdym razem, najpierw uczyli się poznawać Słowo Boże oraz miłości do Boga, któremu w czasie uroczystości konfirmacyjnej ślubowali wierność. Po pięćdziesięciu latach postanowili się spotkać, by odświeżyć znajomości, powspominać czasy swojej młodości a przy okazji przypomnieć sobie czasy nauki konfirmacyjnej, przygotowań do egzaminu oraz uroczystość konfirmacji.

Uroczyste nabożeństwo odbyło się 11 maja. Tym razem bez towarzystwa rady parafialnej, ale na pewno równie dostojnie – choć w o połowie mniejszym składzie, procesjonalnie wkroczono do skoczowskiego kościoła. Uroczyste nabożeństwo prowadził ks. prob. Alfred Borski, który w ciepłych słowach zwrócił się do konfirmantów-jubilatów, a później (tak jak przed laty) udzielił wszystkim błogosławieństwa, wręczając każdemu pamiątkowe świadectwo. Uroczystość została uświetniona przez występ zespołu „OdNowa” pod kierunkiem Jana Stebla.

Po nabożeństwie odbyła się druga część spotkania w sali parafialnej z obiadem, a później kawą i specjalnie upieczonym na tę okazję tortem. Każdy uczestnik przedstawił się, w kilku zdaniach opowiadając o swoim życiu po konfirmacji. Zaśpiewano też kilka pieśni z akompaniamentem gitary.

„Złoci Konfirmanci” przy okazji spotkania złożyli ofiarę, którą przeznaczyli na potrzeby naszej parafii – za którą serdecznie dziękujemy. Ω