Otwarcie salki młodzieżowej po remoncie

Skoczów, 26.09.2020

Po dwóch miesiącach prac remontowych (zmienione zostały m.in. kolory ścian oraz instalacja elektryczna) 26 września odbyło się oficjalne otwarcie salki młodzieżowej. Spotkanie zgromadziło ponad 30 młodych osób, stęsknionych za cotygodniowymi spotkaniami w salce. Całość spotkania prowadziła Milena Dębinny.

Na początku spotkania Damian Rusin odczytał tekst w którym zawarte były informacje związane z remontem, grupą młodzieżową i zborem, który podpisaliśmy i umieściliśmy w “kapsule czasu”. Ma ona posłużyć jako pamiątka dla przyszłych pokoleń.

Następnie Justyna Godawska podziękowała w imieniu całej grupy zaangażowanym w prace osobom, w tym przede wszystkim pomysłodawcy i głównemu koordynatorowi prac Mateuszowi Sikorze.

Tematem podzielił się z nami ksiądz Bogdan Wawrzeczko, który w nowoczesny sposób mówił o tym, czym NIE jest naśladowanie Pana Jezusa.

Wielką niespodzianką, którą wszyscy przyjęli z radością, był prezent księdza proboszcza Alfreda Borskiego – 12 butelek napoju Kofola.

Oprócz śpiewu i słuchania słowa Bożego braliśmy udział w grze prowadzonej przez Mateusza Gwoździa, opartej na znanej zabawie “Szymon mówi”.

Osoby zaangażowane w prowadzenie młodzieżówki

Po spotkaniu spędziliśmy czas na rozmowach przy pysznym poczęstunku. Był to bardzo błogosławiony czas, dziękujemy wszystkim za modlitwy oraz pomoc przy remoncie.

Tekst: Ania Kocaj i Damian Rusin
Zdjęcia: Mateusz Sikora, ks. Alfred Borski