Prośba o wsparcie – koronawirus w Ewangelickim Domu Opieki „Ostoja Pokoju” w Miechowicach

Ewangelicki Dom Opieki „Ostoja Pokoju” w Bytomiu-Miechowicach prosi o wsparcie w związku z wystąpieniem na terenie placówki przypadków zakażenia koronawirusem.

Prośba bp. dr. Mariana Niemca:

Drogie siostry i bracia,

w imieniu Fundacji Diakonii im. Matki Ewy, a przede wszystkim mieszkańców,  pracowników i dyrektora EDO w Miechowicach zwracam się z prośbą o modlitwę, żeby trudna sytuacja związana z koronawirusem została jak najszybciej opanowana, a co za tym idzie mieszkańcy byli bezpieczni i zdrowi, a pracownicy mogli wrócić do domów i do normalnej służby. W tej chwili zakażonych jest  35 mieszkańców i 2 pracowników. Dom Opieki został zamknięty. 

Poniżej znajduje się prośba o pomoc rzeczową i finansową. Bardzo proszę, żeby ją przekazać dalej i w miarę możliwości pozytywnie odpowiedzieć. 

Matka Ewa uczyła nas trwania w modlitwie w najtrudniejszych sytuacjach. Ufała, że Pan Bóg wysłucha i sprawi, że nadejdzie pomoc. Ufam, że nasze modlitwy i otwarte serca oraz szczodre dłonie przyniosą właściwe owoce. 

Ks. bp Marian Niemiec
– przewodniczący Rady Fundacji Diakonii im. Matki Ewy

 
Prośba Ewangelickiego Domu Opieki “Ostoja Pokoju” Fundacji Diakonii im. Matki Ewy:

Szanowni Państwo,
W imieniu naszych Mieszkańców, oraz całego personelu chcemy podziękować wszystkim Instytucjom, Organizacjom, Firmom, oraz osobom prywatnym wspierającym nas dotychczas w profilaktyce Sars-CoV2. Dziękujemy że jesteście Państwo z nami!
Jednocześnie zwracamy się do Wszystkich, którym nieobojętny jest los naszych Seniorów i pracowników o dalszą pomoc rzeczową i finansową dla naszego Domu.

Potrzebujemy:
maski HEPA, maski N95/FFP 3 dla personelu mającego kontakt z osobami zakażonymi
maski chirurgiczne
rękawiczki
kombinezony ochronne
Fartuchy,
ochraniacze na obuwie
środki dezynfekcyjne
Istnieje również możliwość przekazywania wpłat darowizn na zakup potrzebnego sprzętu i środków na konto:

Ewangelicki Dom Opieki Ostoja Pokoju Fundacji Diakonii im. Matki Ewy
ul. Matki Ewy 1 41-923 Bytom
02 1050 1230 1000 0090 8077 2420
W treści prosimy podać tytuł wpłaty: „DAROWIZNA”

Z góry serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom za wsparcie nas w tym trudnym dla nas czasie!

Uchwała Rady Parafialnej PEA w Skoczowie z dnia 3.06.2020:

“W związku z wystąpieniem na terenie Ewangelickiego Domu Opieki “Ostoja Pokoju” w Bytomiu-Miechowicach przypadków zakażenia koronawirusem, przekazać na konto EDO darowiznę na zakup potrzebnego sprzętu i środków w wysokości 2.000,- zł.”