Gwiazdka skoczowskiej młodzieży w Kiczycach

Kiczyce 22.12.2019

Gwiazdka młodzieżowa to jedno z tych wydarzeń, na które po prostu czeka się z niecierpliwością i na które zawsze ściąga wielu ludzi z różnych stron, niczym Mędrcy idący do Betlejem. Nie inaczej było w tym roku. Gwiazdka 2019 miała miejsce tym razem w ośrodku H2O w Kiczycach i zgromadziła około 120 osób nie tylko ze skoczowskiej parafii ale także z wielu innych okolicznych zborów. Gościliśmy m.in. młodzieżówki z Wisły-Malinki, Dzięgielowa, czy Pszczyny.

Głównym mówcą wieczoru był Łukasz Kropisz, utalentowany kaznodzieja, działający w Żorach, a także założyciel projektu Eldorado. Mówił on o wcieleniu Boga w osobie Jezusa Chrystusa, a także podkreślał to jakie niesie to dla nas konsekwencje. W śpiewie nie tylko kolęd, prowadził nas w piękny sposób zespół pod wodzą Kuby Barańskiego. Sprawy techniczne ogarniali Mateusz Gwóźdź, Bartek Godawski a zdjęcia robił Mateusz Sikora. W międzyczasie był też czas na spożycie pysznego poczęstunku w postaci różnego typu ciastek, sałatek, owoców itp. za sferę kulinarną odpowiadała Ania Kocaj. W tajniki gry w bingo wprowadziło nas trio: Filip Chmiel, Witek Oczadły i Kuba Kapler, przy okazji zabawiając nas różnymi żartami. Na zakończenie w formie błogosławieństwa irlandzkiego pobłogosławiła nas wieloletnia organizatorka poprzednich Gwiazdek Kornelia Arndt. Szczególną rolę w tegorocznej Gwiazdce odegrały jej główne organizatorki, czyli Justyna Godawska i Asia Chwastek, które zajęły się także konferansjerką całego wydarzenia.

Wszystko co dobre szybko się kończy, także pozostało nam teraz tylko wspominać minioną już Gwiazdkę 2019 i pamiętać, że Bóg nie jest tylko malutkim dzieciątkiem w żłobie, ale jest przede wszystkim Wielkim Królem, który wkrótce wróci wziąć swój Kościół do siebie!

Tekst: Damian Rusin
Zdjęcia: Karina Kwoka, Mateusz Sikora