Tydzień Dobrej Nowiny w Pierśćcu

Pierściec 26-31.08.2019

Tradycyjnie pod koniec wakacji, w Pierśćcu odbywa się Tydzień Dobrej Nowiny. W tym roku było to w dniach 26 -30 sierpnia. Od 9.00 do 13.00 około 40 dzieci i 15-osobowa grupa młodzieży z całej Parafii i nie tylko, spotykali się codziennie w kościele ewangelicko-augsburskim w Pierśćcu.
Tematem przewodnim tego Tygodnia, było „Niezwykłe światło”. Podstawę stanowił dla nas cykl lekcji biblijnych autorstwa p. Neli Kłapy. Odkrywano na nowo znaczenie rzeczy, które mają związek ze światłem. Były to świeczka, latarka, latarnia morska, ambulans oraz promienie rentgena! Dzieci dowiedziały się, że Biblia, oraz niesiona przez nią Dobra Nowina, może być dla nich drogowskazem i ratunkiem, może nas ostrzegać, ale też dawać radość.

Wszyscy uczestnicy rozpoczynali i kończyli dzień radosnym śpiewem oraz modlitwą. Przed podzieleniem się na grupy, dzieci oglądały scenkę, która była wprowadzeniem do tematu dnia. Wędrowaliśmy po różnych salach kościoła i na zewnątrz, biorąc udział w lekcji biblijnej, pracach plastycznych, grach i zabawach. Codziennie odwiedzał nas też inny „gość specjalny”, który zaszczepiał w młodych ludziach swoją pasję. W przerwie pomiędzy zajęciami posilaliśmy się kanapkami oraz innymi smakołykami.
Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji. Codziennie można było skakać na zamku dmuchanym. W środę o godzinie 12.00 zawitał do kościoła Teatr Eden z Wieliczki, odgrywając spektakl „Zagubiona owieczka” inspirowany biblijną przypowieścią. W słoneczny czwartek dzieci brały udział w różnych wodnych zabawach, oblewając wodą siebie nawzajem oraz swoich opiekunów.

W niedzielę uroczyście zakończyliśmy Tydzień Dobrej Nowiny w Pierśćcu. Podczas nabożeństwa młodzieżowego, dzieci wystąpiły i zaśpiewały przed zborem 2 piosenki. Po występie wspólnie oglądano filmik, który powstał ze zdjęć zrobionych podczas tygodnia. Każdy zainteresowany mógł zabrać ze sobą pamiątkowe zdjęcie grupowe.

Wszystkie zdjęcia oraz filmik można zobaczyć na stronie: TDN Pierściec 2019.