Tydzień Dobrej Nowiny w Simoradzu

Simoradz 5-10.08.2019

W dniach 5-10 sierpnia już po raz piąty w Simoradzu miało miejsce kolorowe, radosne i pełne obecności Boga wydarzenie. Odbywał się Tydzień Dobrej Nowiny. Codziennie w szkole o godzinie 9:00 zbierali się opiekunowie wraz z dziećmi i przeżywali piękne chwile z Panem Bogiem, i nie tylko. Organizatorzy jak zwykle postawili sobie wysoko poprzeczkę, organizując nie tylko lekcje biblijne, zajęcia sportowe i plastyczne, ale także wyjazd na basen czy wycieczkę. Dodatkową atrakcją tygodnia były czapeczki dla każdego uczestnika. Dzięki nim byliśmy pięknie widoczni dla opiekunów na wycieczce!

Podczas całego tygodnia rozmawialiśmy o różnych zwierzętach występujących w Biblii, dowiedzieliśmy się, że Pan Bóg nie działa tylko poprzez ludzi, ale bardzo często jego pomocnikami zostają właśnie zwierzęta!

Najbardziej ekscytującym wydarzeniem Tygodnia był niezmiennie od lat basen 🙂 W tym roku odwiedziliśmy Leśny Park Niespodzianek, gdzie braliśmy udział w pokazie lotów ptaków drapieżnych, widzieliśmy z bliska sarny, żubry i nie tylko, a także mogliśmy zjeść pyszny obiad.
Codziennie na Tygodniu zbierało się od 40- 45 dzieci, które bawiły się, śpiewały na chwałę Pana, rysowały, „ciapały” :), kleiły wraz z grupą 12 wolontariuszy.

Chcielibyśmy podziękować Wszechmogącemu Bogu za Jego opiekę podczas Tygodnia – licznik zatrzymał się na 3 obtartych kolanach – oraz za wspaniałą pogodę.

Tydzień Dobrej Nowiny był wspaniałym przeżyciem i mamy nadzieję, że za rok znów będziemy mogli przeżywać kolejny już Tydzień Dobrej Nowiny w Simoradzu!

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować organizatorom, sponsorom, wolontariuszom, rodzicom. Bez Waszego udziału nie byłoby wszystkich atrakcji, pysznych kanapek i ciast. Dlatego bardzo, bardzo gorąco dziękujemy i niech Wam Pan Bóg błogosławi!

Sandra Rokowska