COVID-19

Bieżące informacje związane z naszym Kościołem i Parafią oraz pandemią koronawirusa COVID-19

Drogie siostry i bracia w Jezusie Chrystusie!

Wasi duchowni podczas konferencji duchownych w dniu 13 maja 2020 podjęli wspólną decyzję, by na terenie Diecezji Cieszyńskiej odprawiać nabożeństwa w kościołach począwszy od Święta Zesłania Ducha Świętego w niedzielę 31 maja 2020 roku, o ile sytuacja epidemiczna na terenie Śląska nie ulegnie pogorszeniu. 

Do tego czasu nadal zachęcamy was wszystkich do odprawiania indywidualnych nabożeństw domowych, korzystania z szerokiej palety nabożeństw internetowych oraz nagrań publikowanych na parafialnych stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Bardzo serdecznie prosimy, byście stwarzali możliwość korzystania z tych nabożeństw starszym i samotnym członkom naszych parafii. 

Zwracamy się do Was z serdeczną prośbą, byście nadal dbali o siebie i swoich bliskich przestrzegając obowiązujących zasad i obostrzeń, zwłaszcza w kontekście narastającej fali turystów przybywających do naszego regionu. 

Niech Bóg nadal ma Was w swojej opiece, dodaje otuchy na każdy dzień i wzmacnia Waszą wiarę. 

W imieniu konferencji duchownych Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

bp dr Adrian Korczago

 

Drogie siostry i bracia w Jezusie Chrystusie!

W związku z nadal postępującą epidemią koronawirusa, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo parafian, a także trudności organizacyjne związane z zapewnieniem odpowiednich warunków higienicznych oraz dbając o to, by wśród uczestników nabożeństw nie powstały napięcia z powodu koniecznej selekcji wynikającej z ograniczonej liczby osób mogących uczestniczyć w nabożeństwie, wasi duchowi przewodnicy w oparciu o ustalenia konferencji biskupów podjęli wspólną decyzję, by na terenie Diecezji Cieszyńskiej nadal wstrzymać odprawianie nabożeństw aż do odwołania

Podjęcie takiej decyzji było bardzo trudne, ale uczyniliśmy to w poczuciu ewangelickiej odpowiedzialności za siebie nawzajem. Wynika ona z przykazania miłości bliźniego (Mt 22,39) oraz naszego rozumienia wolności chrześcijańskiej, która realizuje się w służbie miłości zawsze mającej na celu dobro bliźniego (Ga 5,13).

W dalszym ciągu zachęcamy was wszystkich do odprawiania indywidualnych nabożeństw domowych, korzystania z szerokiej palety nabożeństw internetowych oraz nagrań publikowanych na parafialnych stronach internetowych i w mediach społecznościowych. Bardzo serdecznie prosimy, byście stwarzali możliwość korzystania z tych nabożeństw starszym i samotnym członkom naszych parafii.

Niech Bóg ma Was w swojej opiece, obdarza cierpliwością i wytrwałością w tym trudnym czasie. 

W imieniu konferencji duchownych Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

bp dr Adrian Korczago

Kliknij na obrazek, aby pobrać plik WORD