Remont salki młodzieżowej w starej szkole

Skoczów 25.09.2020

Materiał archiwalny = pod koniec kwietnia zostanie przesunięty do wydarzeń z września 2020

Planowanie remontu salki zaczęło się już w zeszłym roku. Zaczęliśmy od tego, co chcielibyśmy zmienić i ulepszyć, obliczyliśmy ogólny budżet. Przed wakacjami zaczęliśmy przeprowadzać symulacje komputerowe co do wyglądu, umeblowania i rozmieszczenia instalacji elektrycznej. Remont rozpoczął się na początku lipca, a główna część prac zakończyła się pod koniec września.

W tym czasie całkowicie zmieniliśmy instalację elektryczną, dzięki czemu spełnia współczesne standardy. Wykonane zostały kanały multimedialne, a większość instalacji została przeniesiona na poddasze. Dzięki nowej skrzynce rozdzielczej pomieszczenie stało się niezależne elektrycznie od reszty budynku. W miejscu ekranu została postawiona ścianka karton-gipsowa, polepszająca akustykę i jakość wyświetlanego obrazu. Wszystkie ściany zostały przemalowane dodając świeżości pomieszczeniu. Wykonane zostały również prace poboczne. Czeka nas wymiana drzwi, mebli i budowa stanowiska multimedialnego. W prace zaangażowało się wiele osób z grupy młodzieżowej. Dostaliśmy pomoc również od innych osób, które bezinteresownie poświęciły swój wolny czas. Mogliśmy liczyć na wsparcie finansowe z wielu stron, za co bardzo dziękujemy. Wierzymy, że unowocześniona salka będzie służyła do prób i spotkań przez długi czas.

Tekst i zdjęcia: Mateusz Sikora

Sponsorzy, osoby służące sprzętem, pomocą i dobrą radą: Firma Minimax z Ustronia, Jarosław Czyż, Robert Godawski, Roman Kocaj, Robert Lejtyman, Ryszard Macura, Jarosław Raszka, Roman Sikora, Mirosław Wojnar oraz anonimowi Darczyńcy.

Młodzież zaangażowana w remont (alfabetycznie): Milena Dębinny, Bartosz Godawski, Patrycja Kisza, Anna Kocaj, Gabriela Kohut, Mateusz Kucz, Wiktoria Lejtyman, Bartosz Macura, Michalina Macura, Zuzanna Macura, Anna Motyka, Julia Raszka, Damian Rusin, Łukasz Sikora, Marcin Sikora, Mateusz Sikora, Jakub Stebel, Kamil Sudoł, Annika Warzecha, Piotr Wojnar, Aleksandra Wojtek.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA POMOC!!!