Tydzień Dobrej Nowiny

W Dębowcu

        W przedostatnim tygodniu wakacji (17-23 sierpnia) po raz kolejny w Dębowcu odbył się Tydzień Dobrej Nowiny. Każdego dnia w zajęciach uczestniczyło ok. 40 dzieci.
        Spotkania rozpoczynały się w kościele od modlitwy, wspólnego śpiewu. Tam też towarzyszył nam codziennie Obieżyświat, który opowiadał o swoich podróżach nad biblijne rzeki cudów. Następnie wszyscy przechodzili do sali w Domu Zborowym, gdzie mogli bliżej zapoznać się z niezwykłymi wydarzeniami, które miały miejsce nad biblijnymi rzekami. Tym samym poznawali jak Bóg cudownie działa w życiu różnych ludzi. Po lekcji biblijnej był czas na naukę wersetu, dzięki któremu lepiej można było zapamiętać omawiane tematy.
        Później delektowaliśmy się poczęstunkiem – soki, ciasta, ciasteczka, arbuzy itd.
        W kolejnej części dzieci dzieliły się na trzy grupy. Jedna z grup udawała się na zajęcia plastyczne. Tam wykonywały prace różnymi technikami. Druga grupa uczestniczyła w zajęciach sportowych, podczas których odbywały się różnego rodzaju konkursy, zawody, rywalizacje z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu sportowego. Natomiast trzecia z grup uczestniczyła w spotkaniu z zaproszonymi gośćmi. Odwiedzili nas: ratownik medyczny ze stowarzyszenia Joannitów, Policjant, Strażacy z OSP Dębowiec oraz cztery psy wraz z opiekunami ze szkoły dla psów Psia Kość ze Skoczowa, które prezentowały różnorodne sztuczki. Każda z grup spędzała ok. 30 minut w jednym miejscu, po czym następowała zmiana, tak aby każde dziecko brało udział we wszystkich punktach programu.
        Dzień kończył się w kościele, gdzie wszyscy powtarzali najważniejsze prawdy dnia, śpiewali piosenki i modlili się.
        W sobotę zostało zorganizowane ognisko, a na pamiątkę wspólnie spędzonego Tygodnia Dobrej Nowiny każde dziecko otrzymało opaskę odblaskową z wersetem biblijnym.
        Uroczyste zakończenie TDN miało miejsce podczas niedzielnego nabożeństwa, które miało charakter młodzieżowy. Podczas niego dzieci wykonały klika piosenek, a wszyscy obejrzeli prezentację zdjęć. Po nabożeństwie był czas na spędzenie miłych chwil w sali Domu Zborowego przy ciastku, kawie i herbacie.

***

        Bardzo serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy Dębowiec oraz sponsorom za wsparcie finansowe TDN. Dziękujemy osobom przynoszącym ciasto, prowadzącym zajęcia, wolontariuszom oraz wszystkim, którzy na różne sposoby pomogli przy tegorocznym Tygodniu Dobrej Nowiny w Dębowcu.
Sylwia Ratka-Matejko