Oficjalne otwarcie

        W sobotę 15 sierpnia odbyło się oficjalne otwarcie biblioteki parafialnej po adaptacji garażu i remoncie jej starej części.
        Po przywitaniu przez Renatę Świder wszystkich przybyłych na tę uroczystość gości, oficjalnego otwarcia dokonał ks. Adam Podżorski poprzez przecięcie wstęgi. Radość z otwarcia potwierdzona została gromkimi brawami. Następnie goście obejrzeli wyremontowane pomieszczenia, a potem wszyscy zebrani udali się do sali parafialnej.
        Tam po modlitwie księdza zaśpiewano kilka pieśni, które upiększała grą Dorota Podżorska. Następnie Renata Świder przedstawiła w skrócie działalność biblioteki od początku jej istnienia. Wspomniała również o tym, że to dzięki Panu Bogu udało się dokonać tego dzieła. Dziękowała również wszystkim wolontariuszom, którzy włożyli wiele pracy i serca, aby biblioteka wyglądała pięknie.
        Przy okazji uroczystości ciekawą prelekcję na temat książek wygłosił przedstawiciel misji Open Doors Piotr Żądło. Mówił między innymi o korzyściach, które można uzyskać z czytania, np.: nauczyć się poprawnego pisania oraz formułowania zdań, łatwego wypowiadania się, a także zdobywania wiedzy w różnych dziedzinach życia.
        Bardzo poruszającym momentem było zachęcanie do czytania najważniejszej Księgi jaką jest Biblia. Prelegent polecał, by wartości Słowa Bożego wprowadzać w życie, a także uczyć się fragmentów na pamięć... bo: „może nadejść taki czas, że Biblia zostanie nam zabrana albo mogą zgasnąć wszystkie światła, a to, co będziemy mieli w sercu, tego nikt nie zdoła nam zabrać, to pozostanie nam na zawsze”. P. Żądło zdał także relację z prześladowania chrześcijan na świecie.

        Miłe spotkanie zakończyła modlitwą R. Świder, a po niej nastąpił poczęstunek. Na końcu złożono ofiarę na cele misji Open Doors. opr. Helena Pszczółka